Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Starší žactvo zakončilo základní kola v Hodoníně úspěšně.

V Hodoníně proběhlo druhé kolo přeboru družstev staršího žactva a naše družstva potvrdily postupové ambice do semifinále mistrovství Moravy, které proběhne po prázdninách.

Žákyně jsou v letošním roce velmi silné a s kvalitní výkonností, když i v druhém kole holky nenašly přemožitelky a jasně zvítězily. Plný bodový zisk ze tří individuálních startů ve vrhačských disciplínách získala Tereza Láchová, když zvítězila v hodu oštěpem výkonem 39,78m, ve vrhu koulí předvedla 11m bez dvou centimetrů a v disku zaznamenala 30,86m. Další závodnice která nepoznala hořkost porážky a předvedla výborné výkony je Kristýna Nollová, když v silném protivětru jasně ovládla 60m za 8,09s, když v rozběhu běžela 8,02s, 150m trať prolétla opět ve velmi silném protivětru v osobáku 18,94s a byla členkou vítězné štafety 4x300m, která ohrožovala český rekord. Další výrazné body přidaly hostující holky z Boskovic, když Viky Křížová zvítězila na 300m distanci v kvalitním čase 40,56s, když na 150m obsadila druhé místo 18,96s a byla členkou vítězné štafety 4x300m, když její tréninková kolegyně Martina Šamšulová doběhla druhá na 60m v čase 8,36s, čtvrtá na 150m za čas 19,81s a byla členkou vítězné štafety. Výborně si vedla Natálka Poláčková, když na 60m obsadila 4.místo a jedno místo si vylepšila pořadí na 150m časem 19,72s a přidala body v oštěpu za 7.místo. Další výrazné body pro družstvo vybojovala hostující Stela Tomanová, když ve skoku dalekém překonala pěti metrovou hranici o sedm centimetrů a bylo z toho 3.místo, když přidala 5.bodů na 150m a byla členkou vítězné štafety 4x300m. Ve výškařském sektoru předvedla výborné skoky a hlavně správnou dávku odvahy riskovat Jitka Nečasová, když překonala 155cm s velkou rezervou a první zaváhání přišlo na výšce 158cm a to znamenalo průběžné druhé místo a tak poslední dva pokusy si nechala na další výšku 161cm, když hlavně první pokus byl velmi lehce shozen. Výrazný bodový zisk zaznamenala Katka Gottvaldová, když na 200m př. a 150m vybojovala celkem 11bodů. Celé družstvo předvedlo výborný kolektiv a nasazení a rozhodně jeho ambice jsou porvat se o postup na MČR.

Družstvo hochů i s velmi malým počtem závodníků předvedlo bojovnost a v mimořádně vyrovnaném souboji skončilo pouze o 1,5bodu od prvního místa a o jeden bod od druhého. Nicméně si jasně kluci vybojovali postup do semifinále mistrovství Moravy a Slezska. Hlavní oporou družstva se stal Šimon Lopour, který zvítězil stylem start-cíl na trati 800m kvalitním časem 2:05,75, když přidal 6,5bodu na 150m v čase 19,00s a byl členem vítězné štafety 4x300m. Celkem 18bodů vybojoval Honza Bílek, když na trati 200m př. obsadil 2.místo v čase 29,85s, když přidal 6.místo na 60m distanci a sedmé místo na 150m. Na druhé kolo nastoupil a výrazně družstvu pomohl Bolek Kočí, když vybojoval na distancích 60m, 150m 12,5bodů a další body přidal za vítězství ve štafetě 4x300m.

Vrhačský trojboj s výrazným bodovým ziskem předvedl prvoročák Lukáš Merta, když v oštěpu za výkon 40,64m dostal 6bodů, za vrh koulí připsal 5bodů za výkon 9,28m a v disku připsal 4body. Stejnou porci absolvoval Vincent Pospíšil, když celkem připsal družstvu 8bodů. Bohužel několik omluv ze zdravotních důvodů nás připravilo o vítězství, ale to je to kouzlo v soutěži družstev.

Velká gratulace všem za předvedené výkony a bojovnost a po prázdninách úspěšný boj v semifinále.