Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Neděle opět cinkla zásluhou Ádi ve výšce.

  Probuzení do nedělního rána opět znamenalo předzvěst  parného počasí, když teploty na sluníčku opět překonávaly 40 stupňovou hranici a tak jsme mohli závidět davům, který se hrnuly na koupaliště hned vedle stadionu a nás čekal den koupání ve vlastním potu.  

Nicméně jsme se museli porvat s touto nástrahou a bojovat na rozpáleném tartanu o postupy do finále a medaile. 

  V pravé poledne šli do boje dvoustovkaři a tak první na start vyběhla Verča Jakusidisová a bylo na ni znát velké vyčerpání ze sluníčka a startů posledních dní, když proběhla cílem v čase 25,83s a ještě po rozcvičení ve výškařském sektoru, kde po bolesti v kotníku jsme závod ukončili a tak zcela určitě je nutné si od atletiky odpočinout a nabrat nové síly na podzim a určitě tam zúročí tréninkové dávky, které v jarních měsících absolvovala. Hned po doběhu juniorek vyběhl dorostenec David Kovář, kterého šampionát zastihl ve velmi dobré formě a po doběhu na druhém místě za favoritem celého závodu v novém osobním rekordu 22,46s bylo jasné, že finále je doma a bude to boj i o medaile. Mezi juniory se očekával  Honzův  postup a také zcela jasně si Ondráček postup zajistil. Po tříhodinovém čekání se do bloků postavili dorostenci na finálový závod na 200m a David hned od začátku ukazoval, že patří mezi nejlepší v ČR a výrazným zlepšením osobáku na 22,22s si vyběhl výborné 4.místo. Mezi nejlepšími juniory se představil Honza Ondráček a ve velmi silné konkurenci, kde padl nový rekord ČR  se porval o 5.místo, když poprvé v této sezóně stlačil čas pod 22s na 21,98s.

 Samotnou kapitolu si zaslouží Adéla Neužilová, když po zisku medaile z trojskoku se podle postavení v tabulkách očekával i boj o medaili ve výšce. Ráno nás čekala nemilá informace, že si Adéla při jednom z přešlapů v trojskoku narazila dost silně patu na odrazové noze a bylo hned na první pohled vidět, že je to dost bolestivé. Áďa se dala do rukou zdravotníků a po dvou hodinách ledování se postavila vyzkoušet jestli noha vydrží odraz. Po prvním rozeskakovacím skoku to vypadalo velice špatně a chtěl jsem ji stáhnout ze sektoru. Druhé skok byl již lepší a tak jsme se rozhodli vyzkoušet štěstí. Nicméně Áďa zabojovala a překonáním výšky 169cm vybojovala bronzovou medaili, když pokusy na 172cm byly velmi nadějné. I s velkým hendikepem Áďa předvedla jak bojovat do posledního dechu.

Všem včetně trenérům patří velká gratulace za předvedené výkony a reprezentaci oddílů, když zisk tří medailových umístění na náš mini oddíl je velice dobrá.

 

Č    

21.06. 2021, 14:46


Copyright © Cibasport.cz 2011