Družstvo starších žákyň zvítězilo v Břeclavi

Včera proběhlo 1. kolo soutěže družstev mladších žákyň v Břeclavi, naše dívky potvrdily svoji sílu a jasně zvítězily se 169,5 body, před druhou TJ Lokomotiva Břeclav se 156 body a třetím AK Olymp Brno s 91,5 body. Druhé kolo proběhne již ve středu 23. června v Hodoníně.

Nejvíce bodů (31) pro družstvo JAC Brno „A“ získala hostující Viktorie Křížová, která zvítězila v běhu na 60m. V běhu na 150m brala 2. Místo a na 300m 1.místo. S 29 body přispěla k celkovému bodovému zisku Tereza Láchová, která zvítězila v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Ve skoku dalekém brala 4.místo. Zároveň si ve všech disciplínách vytvořila své osobní maximum. 20 bodů vybojovala Kristýna Nollová, která si na trati 60m doběhla pro 2.místo a na 150m zvítězila v osobním rekordu. Zároveň byla členkou vítězné štafety na 4x60m. 17ti body přispěla hostující Martina Šamšulová, a to díky 3.místu na 60m, 2.místu na 300m s osobním rekordem a taktéž byla členkou vítězné štafety.12,5 bodů vybojovala Stela Tomanová, která si ve skoku dalekém vylepšila své osobní maximum a brala 3.místo. Jitka Nečasová zajistila vítězstvím ve skoku vysokém 11 bodů. Stejně takpo 11 bodech přispěla Zuzana Machů ve vítězném běhu na 1500m a Natálie Poláčková v běhu na 300m a hodu oštěpem. Po osmi bodech brala Kateřina Gottvaldová, která si na trati 150m připsala své osobní maximum a 5.místo. Další výkony jsou k nalezení zde: https://online.atletika.cz/vysledky/50127/

Družstvo JAC Brno „B“ skončilo s 21,5 body na 10.místě, zde se o bodový zisk postarala Vedula Vaíčková, Nela Švabenská a Zuzana Štouračová.

Děvčatům gratuluji k vítězství, velké dík patří našim hostujícím závodnicím z Elite Sport Boskovice, Orel Vyškov a AK Rosice. I přes vítěznou euforii je potřeba vydržet a zabojovat následující středu v druhém kole v Hodoníně. Proto očekáváme stoprocentní účast.