Družstva mladšího žactva zahájila po Covidovou dobu.

Po dlouhé době se opět představily na dráze družstva mladšího žactva a byla znát velmi dlouhá doba Covidová, kdy tréninky byly velmi omezené a nebo vůbec nebyly. Naše družstva nastoupily v silně omlazené sestavě, ale i tak jsme předvedli několik velmi kvalitních výkonů. Mezi kluky vévodil celému závodu naprosto jasně Adam Slavíček, který nejenže vyhrál tři disciplíny, ale jeho výkony byly mimořádně kvalitní a vynesly ho na čelo průběžných tabulek v ČR, když 60m distanci prolétl v čase 7,67s, na 150m se časomíra zastavila na 18,68s a ve výšce zahajoval až všichni ukončili soutěž a přenesl se přes výšku 155cm. V družstvu hochů předvedl výborný souboj na trati 800m Martin Šír, když většinu trati odtáhl a v závěrečné rovince po kolizi cca 60m před cílem těsně podlehl, ale čas 2:20,60 znamená nový osobní rekord. Výrazně bodově se podílel  pro družstvo Martin Dobčák, který ve vrhu koulí obsadil druhé místo v novém osobním rekordu 10,30m, na 800m doběhl na 6.místě také v osobním rekordu 2:26,96 a na 60m vybojoval 2body za čas 8,77s. Překvapením bylo vítězství na 60m př. Štěpána Neužila za čas 11,34s a ještě umístění na celkové třetím místě Adama Veselého v čase 11,62s.

V družstvu dívek byla velkou oporou teprve prvním rokem mladší žákyně Natálka Skálová, které předvedla výborný výkon ve skoku vysokém, kde zvítězila překonáním kvalitní výšky 147cm, k tomu přidala osobák a body v dálce za výkon 439cm a 2body vyběhla na 150m za čas 21,72s. V míčku se dařilo Báře Klementové, která obsadila druhé místo za výkon 39,40m a v kouli obsadila 3.místo v osobáku 9,08m. Bodově se výrazně prosadila Klára Pohlová, když na 60m překážek obsadila celkové 4.místo za čas 11,64s, ve skoku dalekém v novém osobním rekordu 421cm vybojovala 2body a dnes ji nevyšla výška dle jejích možností, kde předvedla výkon 130cm a obsadila 6.místo. Výrazné zlepšení osobáku zaznamenala ve skoku vysokém Marika Petrlová až na 138cm a bylo z toho výborné 3.místo. Velkou bojovnost předvedla Sofie Curran, když souběžně závodila ve skoku dalekém, kde předvedla osobní rekord 428cm a připsala družstvu 4body, když ještě si vylepšila osobák na 800m na čas 2:45,82.

V celkovém součtu bodů se umístili kluci na druhém místě a dívky na třetím místě.

Rozhodně celé družstva zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snad na druhém kole si opět budete posouvat osobáky vzhůru.