Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Poslední halová liga mužů a žen jen s Verčou Jakusidisovou.

V Praze proběhl poslední díl halové atletické ligy mužů a žen a byl ve znamení hlavně startů dorostu a juniorů, kteří by se měli za týden v Ostravě sejít na HMČR dorostu a juniorů. Bohužel, ale epidemiologická situace zásluhou našich vládních činitelů je mimořádně špatná a tak dnes nikdo neví jestli již povolené mistroství proběhne.

  Nicméně v Praze se představila pouze dorostenka Veronika Jakusidisová, aby si vyzkoušela a zapsala výkon ve skoku dalekém. Rozhodně první start v dálce bez možnosti tréninku dopadl dobře a hned prvním pokusem Verča doplachtila do vzdálenosti 537cm, když tento výkon ještě předvedla jednou a celá série se pohybovala okolo 530cm. Další disciplínou byl rozběh na 60m a opět hodně zaspaný start připravil Verču o čas pod 7,80s, ale i tak z toho byl letošní nejlepší výkon 7,82s a postup do finále. Těsně po doběhu 60m  čekal na Verču start na 200m a tady opět stlačila po opatrném seběhu ze zatáčky svůj nejlepší čas na 25,57s. Po doběhu 200m trati nastoupila Verča na finále 60m, ale bylo jasné, že po tak náročném a krátkém časovém zatížení nebude atakovat svůj nejlepší čas, ale celkem po vydařeném startu předvedla Verča čas 7,91s a obsadila celkové 5.místo mezi ženami.

Rozhodně před HMČR to byl kvalitní test výkonnosti a pokud proběhne HMČR dorostu a juniorů, tak se můžeme těšit na starty naších svěřenců, když velké šance na přední umístění mají na sprinterských tratích 60m a 200m mezi juniory Honza Ondráček a mezi dorostem loňský žák David Kovář. V kategorii dívek bude Verča Jakusidisová absolvovat čtyřboj, když ve skokanských disciplínách se představí ve výšce kdy vede tabulky ČR, v dálce a na sprinterských distancích se představí na 60m a 200m. Mezi juniorkami bude mít velkou šanci v boji o medaili v trojskokanském sektoru Adéla Neužilová a i ve výškařském sektoru může uvažovat o umístění v první šestce.

I v této šílené době se nám daří v improvizovaných tréninkových podmínkách udržovat vysokou výkonnost a tak  přejme si, aby se HMČR uskutečnilo a pak držme palce našim v bojích o medaile.

Č  

Výsledky ze závodů najdete zde...

Video skok do dálky Verča zde...

27.02. 2021, 07:05


Copyright © Cibasport.cz 2011