Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Poslední halová liga mužů a žen jen s Verčou Jakusidisovou.

V Praze proběhl poslední díl halové atletické ligy mužů a žen a byl ve znamení hlavně startů dorostu a juniorů, kteří by se měli za týden v Ostravě sejít na HMČR dorostu a juniorů. Bohužel, ale epidemiologická situace zásluhou našich vládních činitelů je mimořádně špatná a tak dnes nikdo neví jestli již povolené mistroství proběhne.

  Nicméně v Praze se představila pouze dorostenka Veronika Jakusidisová, aby si vyzkoušela a zapsala výkon ve skoku dalekém. Rozhodně první start v dálce bez možnosti tréninku dopadl dobře a hned prvním pokusem Verča doplachtila do vzdálenosti 537cm, když tento výkon ještě předvedla jednou a celá série se pohybovala okolo 530cm. Další disciplínou byl rozběh na 60m a opět hodně zaspaný start připravil Verču o čas pod 7,80s, ale i tak z toho byl letošní nejlepší výkon 7,82s a postup do finále. Těsně po doběhu 60m  čekal na Verču start na 200m a tady opět stlačila po opatrném seběhu ze zatáčky svůj nejlepší čas na 25,57s. Po doběhu 200m trati nastoupila Verča na finále 60m, ale bylo jasné, že po tak náročném a krátkém časovém zatížení nebude atakovat svůj nejlepší čas, ale celkem po vydařeném startu předvedla Verča čas 7,91s a obsadila celkové 5.místo mezi ženami.

Rozhodně před HMČR to byl kvalitní test výkonnosti a pokud proběhne HMČR dorostu a juniorů, tak se můžeme těšit na starty naších svěřenců, když velké šance na přední umístění mají na sprinterských tratích 60m a 200m mezi juniory Honza Ondráček a mezi dorostem loňský žák David Kovář. V kategorii dívek bude Verča Jakusidisová absolvovat čtyřboj, když ve skokanských disciplínách se představí ve výšce kdy vede tabulky ČR, v dálce a na sprinterských distancích se představí na 60m a 200m. Mezi juniorkami bude mít velkou šanci v boji o medaili v trojskokanském sektoru Adéla Neužilová a i ve výškařském sektoru může uvažovat o umístění v první šestce.

I v této šílené době se nám daří v improvizovaných tréninkových podmínkách udržovat vysokou výkonnost a tak  přejme si, aby se HMČR uskutečnilo a pak držme palce našim v bojích o medaile.

Č  

Výsledky ze závodů najdete zde...

Video skok do dálky Verča zde...

27.02. 2021, 07:05


Copyright © Cibasport.cz 2011