Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Halové závody odstartovaly v přísném režimu.

   Po povolení hygienou možnosti uspořádání závodů v hale ČAS pro reprezentaci, kdy souhlas přišel dva dny před pořádáním s přísnými hygienickými podmínkami, nám složitým procesem nakonec vybrali a oznámili dvacet čtyři hodin před startem do mimořádně zúžené startovní listiny zařazení dvou našich členů. Hned jsme vyrazili na povinný test na Covid a v sobotu jsme odjížděli Honza Ondráček a Verča Jakusidisová na svůj první halový start a po hodně dlouhé době opět okusit tretry.  
    Honza byl vybrán na 60m a tak do bloků zaklekl mezi naše nejlepší seniorské sprintery poslední doby na čele s Honzou Velebou a rozhodně si vedl velice dobře, když si hned na prvním startu vyrovnal osobní rekord 7,05s. Suverénně nejmladší účastnice v celém startovním poli byla loňská žákyně Verča Jakusidisová, která byla dokonce  vybrána na tři starty, které absolvovala z velkého tréninkového zatížení a hlavně první její start mezi seniorskou českou špičkou byl s velkým respektem, ale i tak se porvala se všemi starty velmi dobře. V první disciplíně skoku vysokém se postavila do sektoru vedle naší jedničky Báry Sajdokové a poprvé ve své kariéře zahajovala na základní výšce 157cm, když ji zvládla na první pokus stejně jako další postupnou výšku 162cm. První zaváhání přišlo na výšce 167cm, když jednou musela opravovat. Další velmi rychlé zvyšování na 171cm již vystavilo Verči stopku, ale třetí pokus byl velice lehce shozen a je jen otázka několika závodů, kdy se usadí pravidelně nad výškou 170cm. Další disciplínou bylo 60m, kde se představila takřka celá naše špička na čele s českou rekordmankou Klárou Saidlovou a první start zaznamenala Verča kvalitní čas 7,88s, když byla o setinu rychlejší než dorostenecká medailistka z loňského roku Hanka Blažková. Poslední start na 200m na který měla nastoupit Verča po boku Lady Vondrové, která nakonec nenastoupila, ale další naše dvě nejlepší reprezentační sprinterky Pírková a Hofmanová byly velice rovnocenné náhradnice, když z nejméně výhodné šesté dráze poprvé v hale předvedla  Verča solidní výkon 25,86s.  

Rozhodně první start v této šílené době a naprosto bez atmosféry, byl velice dobrým zpestřením v improvizovaném tréninkovém režimu v době globální pandemie a zcela jistě pokud bude možnost dalších startů, tak výkonost půjde  určitě vzhůru.

V případě výběru bychom se hned příští sobotu opět vrátili do Prahy na druhé kolo halové ligy a ve středu 3.2. v Ostravě v národním programu při Czech indoor Gala.

Č

výsledky závodu najdete zde....

    

24.01. 2021, 07:11


Copyright © Cibasport.cz 2011