V Běchovicích proběhlo Mistrovství ČR v krosu

V neděli 13.12. se v pražských Běchovicích uskutečnilo Mistrovství ČR v krosu. I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se sešlo velké množství běžců, a tak byly jednotlivé kategorie rozděleny vždy do dvou běhů po padesáti běžcích.
                První z našich závodníků, který se vydal na trať dlouhou 2km byl v kategorii mladších žáků Martin Dobčák. Pro Martina to byla premiéra na takto velkých závodech a 16. místem se postaral o nejlepší výsledek mezi našimi závodníky a stal se tak velkým překvapením dne.  Za zmínku stojí i to, že je Martin v mladších žácích prvním rokem a ve své kategorii 2008 obsadil třetí příčku. O další pěkné umístění (33.místo) se postaral taktéž „prvoročák“  v mladším žactvu, Martin Šír. Mezi děvčaty jsme měli zastoupení v kategorii starších žákyň. Zuzka Machů se umístila na celkovém 40. místě a Eva Kratochvílová na 50. místě. Obě holky startovaly v běhu B, kde se dokázaly držet v první polovině startovního pole. Zejména Zuzka se toho nebála a šla do závodu od začátku s vervou. Pro Šimona Lopoura byl závod v kategorii starších žáků možná trošku zklamáním. Po prodělané nemoci a menším tréninkovém výpadku se na trati dlouhé 3km protrápil a umístil se na 55. místě. Tento rok závodí s o rok staršími chlapci, i přesto to berme jako dobrou zkušenost do budoucna. Věřím, že se dostane opět do formy. Ve stejné kategorii se na 85. místě umístil Maty Urbánek. V kategorii dorostenců jsme měli pouze jednoho zástupce a to Lukáše Bambucha, který bral na trati dlouhé 4km 67. místo.