Mladší žákyně bojovaly na MMaS v Blansku

Družstvo mladších žákyň se v neděli 4.10. zúčastnilo Mistrovství Moravy a Slezska družstev, což je v podstatě nejvyšší možná soutěž v této kategorii. Holky si v nabitém startovním poli vedly velmi dobře a s 43 body vybojovaly šestou příčku. Vítězkami MMaS se suverénně staly atletky z AK Olomouc.

O největší bodový zisk se postarala Kateřina Gottvaldová, která bodovala v disciplínách (60m – 8,63s 7.místo; 300m - 43,80 2. místo a osobní maximum; 60m př – 10,41s 4. místo) a získala tak 20 bodů pro tým. Další cenné vítězné body připsala Jitka Nečasová, která ve skoku vysokém překonala výšku 150cm a potvrdila tak roli favoritky. Ve skoku vysokém zazářila taktéž Natálie Skálová, ta výkonem 134cm bodovala na osmém místě.  Velkým překvapením byla Sophie Curran, která vybojovala na trati 1500m neskutečné šesté místo v čase 5:52,52. Důležitou posilou v týmu byla jako vždy Kristina Gottvaldová, ta v disciplíně 60m př – 10,76s zaznamenala své osobní maximum.

I ostatní závodnice týmu JAC Brno předvedly chvályhodné výkony a nechybělo mnoho osobních rekordů. Podrobné výsledky najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/43806/0/2

Všem závodnicím gratuluji k výkonům a osobním rekordům. Tímto závodem jsme zakončily hlavní sezónu a nezbývá mi, než ji zhodnotit velmi kladně. Doufám, že děvčatům vydrží nadšení i v přípravném období a budou poctivě trénovat, aby byla halová sezóna ještě lepší.