Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Starší žákyně ukončily soutěž družstev na mistrovství Moravy a Slezska!!

V neděli 13.9. se uskutečnilo mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva v Olomouci, kam se děvčata probojovala ze základních kol. Bohužel značně oslabené družstvo se i přes boj do poslední chvíle, nedostalo mezi pět nejlépe bodujících týmů a soutěž pro děvčata z JAC Brno skončila na sedmé příčce.

Ale holky nemusí smutnit, protože si z Olomouce přivezly plno osobních a velmi kvalitních výkonů.

Již na startu se nám zranila naše klíčová závodnice Terka Láchová, která si pravděpodobně natáhla sval na zádech při jednom z pokusů v hodu oštěpem. Přesto stihla přispět družstvu 6 body.

Nejvíce bodující závodnicí se stala Viky Křížová, která se představila na 100 i 200 překážkách a ve skoku vysokém. Dohromady získala 15,5 bodu.

Velký osobní rekord si vytvořila na 1 500 m Markét Kulheimová, která pro tým vybojovala 7 bodů za čas 5:43,78 a pomohla ve štafetě.

7 bodů získala i Eliška Neužilová, která se představila na 100 m překážek v osobáku 17,05 a na 200 m překážek. Ve výšce zdolala 150 cm, což je nyní její nový osobní rekord, moc gratulujeme!

Dáša Peštová se představila ve dvou disciplínách a v obou případech si udělala krásné osobáčky :) V oštěpu, který si oblíbila hodila 25,30 m a na 800 m zaběhla čas 2:35,03, ale i tam jsou ještě velké rezervy, takže věřím, že příští rok se posuneme hluboko pod 2:30.

Zuzka Machů na 800 m doběhla pro 4 body a také v osobním nejlepším čase 2:36,09. Zuzka byla i klíčovou závodnicí v obou štafetách!

Poslední bodující byla Helča Bryšová, která se v dálce probojovala do finále a za výkon 4,61 obsadila osmé místo se ziskem 3 bodů. Helča taktéž pomohla v obou štafetách.

Štafeta 4x60 m získala 5 cenných bodů v sestavě Mannová Valča, Machů Zuzka, Nepevná Kačka a Bryšová Helča.

Štafeta 4x300 m vybojovala 3 body a zasloužily se o to děvčata Nepevná, Machů, Kulheimová a Bryšová.

Kompletní výsledky naleznete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/44526/

 

Všem starším žákyním, které se účastnily jednotlivých kol i tohoto mistrovství Moravy a Slezska, patří velké poděkování za skvělou reprezentaci klubu, za soutěživého ducha, týmového hráče a rváče za skvělé výkony :)

Mám z vás velkou radost a těším na vaše další zlepšování jak v nadcházející halové sezóně, tak i následně na dalších soutěží družstev na jaře 2021. Přeji vám kvalitní přípravnou sezónu, hlavně hodně zdraví a chuť do dalších tréninků.

Jana K.

 

 

 

14.09. 2020, 10:59


Copyright © Cibasport.cz 2011