1.kolo II. ligy jsme zvládli skvěle!!!

V sobotu 4.7. se ve Vyškově odehrálo 1.kolo II. ligy mužů a žen, kde se naše dívky představily za družstvo JAC Brno a naši kluci hostovali za družstva Znojma a Hodonína, kde se stali velmi silnou posilou jejich týmů.

ŽENY

Holky, i když letně nekompletní, vybojovaly krásnou 5. pozici ze čtrnácti družstev.

1. Břeclav (126,33 b)
  2. Jihlava (119,50 b)
  3. Otrokovice (101 b)
  4. AHA Vyškov (100,50 b)
  5. JAC Brno (98,50 b)

Za sebou jsme nechali silná družstva jako jsou Hodonín, Blansko, Vyškov Orel, Speed Brno, Holešov, Třebíč, Čejkovice a Velké Meziříčí. Holky mají velkou pochvalu!!

Naší nejvíce bodující závodní je Áďa Neužilová, která získala pro družstvo 24 bodů. Stala se díky tomu i celkově osmou nejlépe bodující ze všech startujících. Áďa se představila v trojskoku, který vyhrála a vylepšila si svůj osobák z minulého týdne, který má teď hodnotu 11,82 m. Gratuluji!! Ve výšce také nenašla přemožitelku a získala plný počet bodů za výkon 1,59 m. Ve sprintu na 100 m si vybojovala postup do finále B a se ziskem dvou bodů si zaběhla i svůj letošňák (12,97).

Druhou nejlépe bodující závodnicí týmu je Marta Klobásková, která se postavila na start 5000 m a ve svém závodě si doběhla s přehledem pro první místo a 11 bodů k tomu. Marta zvládla závod zkušeně a s přehledem, i když v tak horkém dni to jistě bylo velmi náročné. Je důležité podotknout, že tuto vzdálenost šla Marta na dráze poprvé a s časem 18:52,27 by bojovala o první či druhé místo i na I.lize. Skvěly výkon Marti!!

Naše sprinterka Terka Slavíčková získala celkem 10 bodů. Na 100 m vyhrála finále B, kde si vylepšila svůj osobní rekord a poprvé se dostala pod třináct sekund (12,88). 200 m prolétla v čase 26,60.

Áďa Ryndová vybojovala 9 bodů v kouli a oštěpu. Ve vrhu koulí si vylepšila svůj nejlepší venkovní výkon (9,04) a byla sedmá. V oštěpu se umístila o jednu příčku výš za výkon 32,14.

Dalších 9 bodů získala za své druhé místo v běhu na 800 m naše trenérka Šárka Klaclová, která se po letech postavila opět na start osmistovky a zvládla ji bravurně!!!! Paní trenérka má velké rezervy a těším se na příští kolo, kde svůj skvělý čas (2:26,44) jistě ještě vylepší :)

Naše mladinká starší žákyně Eliška Neužilová se stala nenahraditelnou členkou týmu, když získala 8,5 bodů ve výšce a trojskoku. Výšku zvládla zkušeně i přesto, že základ byl 136 cm. Eliška skákala čistě až do výšky 152, před kterou měla ještě respekt, ale určitě ji již brzy také překoná. Eliška zůstala za svým osobním rekordem 148 cm jen 1 cm a zaslouží si velkou pochvalu! S trojskokem Eliška teprve začíná a závod od závodu se zlepšuje. Její výkon 10,39 m je příslibem, že jde ve stopách její starší sestry Adély.

Další starší žákyně Terka Myšková získala ve výšce 2 body za 147 cm.

Domča Salčáková se představila v trojskoku a dálce. V trojskoku vybojovala 5 bodů za výkon 10, 43 m.

Barča Zahradníková získala 3 body v hodu kladivem (24,25) a 1 bod ve vrhu koulí (8,08).

3 body vytrápila i trenérka Jana Kouřilová, která se odvážně postavila po deseti letech na start 400 m překážek a doběhla na osmém místě (dobrá zpráva je, že odvaha zůstává a příště běžím zase). ;)

Domča Miková se probojovala na 100 m do finále B, kde urvala 1 cenný bod. Domča si zaběhla svůj letošní nejlepší čas 13,05, takže věřím, že příští závod půjde čas už pod 13 s. Čas 27,63 na dvoustovce půjde jistě také ještě během prázdnin srazit.

Poslední bod z individuálních běhů vybojovala Áďa Pohlová na čtvrtce (65,53). Áďa umí 400 m i o několik sekund rychleji, tak se těšíme na další kola, kde nám to předvede.

Sice nebodující Natka Skácelová, ale s osobním rekordem na stovce 13,90. Natálka se představila i v trojskoku, kde sbírá zkušenosti a skončila 12. výkonem 9,28 m.

Ve štafetě 4x100 jsme získali 7 bodů, kterou běžely Miková, Salčáková, Neužilová A., Slavíčková. Naše B štafeta sice nebodovala, ale holky si i tak zaslouží pochvalu. Jmenovitě: Skácelová, Kubíčková, Klobásková a Pohlová.

Všem děvčatům moc děkuji za jejich profesionální a týmový přístup!! Už teď se těším na další kolo do Břeclavi 19.7. Prázdniny využijte k odpočinku, nabrání nových sil, ale i k tréninkům, jelikož teď je na ně ideální čas ;)

MUŽI

Největší hvězdou sprintů byl Jenda Ondráček, který potvrdil svou formu už v rozběhu na 100 m, kde sám start-cíl si vyrovnal svůj nový osobní rekord z minulého týdne (10,97), aby ho ve finále ještě vylepšil (10,96)!! Jenda pokračoval stejně i na 200 m a jeho nový osobák má hodnotu 22,20 a jsem přesvědčená, že ne na dlouho :) Znojmu pomohl ziskem 22 bodů a byl součástí nejrychlejší štafety na 4x100 m.

Dalším osobáčkovým borcem se včera stal Štěpán Prokeš, který konečně v trojskoku překonal třinácti metrovou hranici a vyhrál výkonem 13,07 m. Na 100 m se probojoval do béčkového finále a svým nejlepším letošňákem vybojoval další 3 body. Štěpa hostuje za Hodonín a věřím, že je a ještě bude hodně silnou oporou týmu.

Borec Kuba Urbánek překonal dvou minutovou hranici na 800 m a vytvořil si nový osobák, který má hodnotu 1:59,14! Kuba doběhl na čtvrté pozici a získal Hodonínu 7 bodů.

Radim Mlečka se trápí s rozběhem ve výšce (přesto získal 4 cenné body), ale za to si udělal osobák na 200 m (24,19), získal bod a k tomu byl členem nejrychlejší Znojemské štafety.

Filip Žitný se také může radovat z osobáku na 100 m (12,21). Filda si včera poprvé okusil chuť čtvrtky a získal bod pro Znojmo a věřím, že až poběží podruhé, tak čas 59,18 hodně srazí dolů!

Vojta Smutný si zaběhl na 100 m též nejlepší sezónní výkon ve finále B a získal pro Hodonín bod. Vojta se představil i na dvoustovce, věřím, že v dalších kolech půjde čas dolů k jeho hodnotě osobáku a bude sbírat body i tam.

Na osmistovku se postavil Lukáš Vítek hostující za Hodonín a tento mladík sbírající zkušenosti mezi zkušenými muži doběhl v čase 2:30,09.