Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Jubilejní 15.ročník EKAG 2020 uzavřel registraci oddílů s neskutečným počtem účastníků v době ustupující celosvětové pandemie.

 Po ukončení registrace oddílů jsem po sečtení předběžných přihlášek byl velice překvapen, když celkové číslo v této těžké době s odcházející pandemií se zastavilo nečekaně těsně pod tisíc pět set!!! účastníků z neuvěřitelných patnácti států. Překvapením je mimořádný zájem o start na nejprestižnějším žákovském závodě v Evropě ze zahraničí, když po loňském oťukání našich závodů, přijedou velké výpravy z Německa a Polska. Samozřejmě, že přijedou tradiční silné výpravy z Litvy, Malty, Slovenska, Maďarska, Kypru a další. Ovšem největším překvapením je velký zájem a registrace pětice účastníků z Etiopie.

Původně ještě v době před pandemií,  jsem měl připraven časový pořad na tři celé dny za předpokladu okolo dvou tisícovek účastníků, ale nakonec jsme se rozhodli, že závody uděláme dvoudenní a s několika malými změnami, když v kategorii U13 místo míčku proběhne oštěp a v kategorii U14 a U15 proběhnou smíšené štafety na 4x300m, což je jediná pozitivní novinka, kterou Světová atletika zavádí, protože další inovace v atletice jsou naprosto šílené a výplodem totálních amatérů a chorých mozků. 

Nicméně jsem přesvědčen, že od 6.9. se v Brně tradičně rozpoutají velmi zajímavé souboje a jubilejní 15.ročník EKAG 2020 přinese výborné výkony a nezapomenutelnou atmosféru.

Č

12.06. 2020, 22:03


Copyright © Cibasport.cz 2011