Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žákyně zazářily na Morendě!!!

Ve středu 10.6. se uskutečnilo 1. kolo soutěže družstev mladších žákyň na Moravské Slavii v Brně. I když nám počasí úplně nepřálo a holky se musely mimo soupeřek poprat i s deštěm, tak to zvládly na jedničku s hvězdičkou!! Všechny si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za reprezentaci klubu!!

Jelikož máme hodně mladších žákyň a již klasicky bereme i mladší dívky ročníky 2009 na tzv. „zkušenou“, aby nabraly zkušenosti do dalších let a vyzkoušely si jak takové závody probíhají, tak jsme stavěly dvě družstva JAC Brno A a JAC Brno B. Je důležité podotknout, že vítězství je to všech dívek!!

  1. JAC Brno A (101 b)
  2. Elite Sport Boskovice (91 b)
  3. Moravská Slavia Brno (89,5 b)
  4. Aletický klub Kuřím (83,50 b)
  5. AK Olymp Brno (70,5 b)
  6. VSK Univerzita Brno (44 b)
  7. SK Speed Brno (23,5 b)
  8. JAC Brno B (1 b)
  9. SK TROPS Brno (0 b)

Mezi nejlépe bodující závodnice se zařadily sestry Gottvaldovi!! Kikča získala pro tým 22 bodů. Na 60 m překážek skončila na třetí pozici a vybojovala 8 bodů za velmi kvalitní čas 11,05 s. V dálce a ve skoku vysokém vybojovala čtvrtou pozici za výkony 4,14 m na třetí vylepšený pokus a ve výšce 130 cm. Kačka získala celkem 18,5 bodů. 60 m překážek přelítla v čase 10,99 s a brala druhé místo s 9 body. 150 m zvládla ve velmi kvalitním čase 21,64 s a pro tým získala 8 bodů a celkově třetí místo. V nejkratším sprintu na 60 m nadupaném velmi kvalitní konkurencí dokázala uzmout 1,5 bodu za čas 9,17 s. Další naší klíčovou závodnicí je Jíťa Nečasová, která po zdolání výšky 135 cm brala první místo a plný počet bodů. Jitka splnila očekávání favoritky, ale letos má již skočeno přes 140 cm a její osobní rekord je dokonce 143 cm. Jitka má určitě na to, aby překonala hranici 150 cm a my se na ni těšíme na dalších závodech, kde určitě předvede, na co má!! Jíťa je i výborná běžkyně a pravidelná účastnice Brněnského běžeckého poháru, a proto si vyzkoušela zaběhnout i něco delšího a to 800 m, kde se vůbec neztratila a velmi dobrým časem 2:45,91 vybojovala pro družstvo 2 cenné body. Na výškařku je to skvělý výkon a poprala se s tím statečně a věřím, že kdyby to běžela znovu, tak to rozběhne takticky rychleji a čas by ještě razantně stáhla. Máme se u Jíti v této sezóně opravdu na co těšit! Celkem zisk 13 bodů pro družstvo. Další naší stálicí je Viky Bočková, která vyskákala 9 bodů ve výšce za skvělých 135 cm. Viky se neustále přeskakuje a její osobní rekord z minulého týdne má hodnotu 137 cm.  Viky se předvedla i ve skoku dalekém a ve vrhu koulí. Kačka Dohnálková získala 6 bodů na překážkách a představila se i na sprintech 60 a 150 m. Díky Verči Týčové máme další zisk 6 bodů, které nasbírala ve skoku vysokém za výkon 125 cm a ve vrhu koulí za 7,52 m. Dalších 6 bodů vyházela Nelča Švábenská v hodu kriketovým míčkem za výkon 36,17 m a brala velmi důležité páté místo. Hostující Zuzka Šťouračová z Rosic pomohla týmu také v kriketu, když skončila hned za Nelčou a vybojovala pro družstvo 5 bodů. Klárka Pohlová vyskákala ve skoku vysokém 4 body za zdolanou výšku 125 cm. Valča Klujová byla naší další překážkářkou, která získala body na této 60 m trati s překážkami a to celkem 3. 2 body brala Barča Klementová v kriketu a 1,5 bodu Marika Petrlová ve skoku vysokém. Poslední body jsme získaly ve štafetě 4x60 m, kterou reprezentovaly Klujová, Pohlová, Nečasová a Skálová. Holky zaběhly čtvrtý nejrychlejší čas, a to pro nás činilo zisk 5 bodů. Naší béčkové štafetě na třetí předávce vypadl z ruky kolík až dokonce mimo dráhu a byla diskvalifikovaná. To se hold stává a i ve vyšších soutěžích a dospěláckých kategorií, tak holky nemusí smutnit a chválím, že Adriana Patloková kolík zvedla, pokračovala dál, předala na poslední předávce Marice Petrlové a holky běh dokončily!! Důležité je se nikdy nevzdat a bojovat až do konce!!

Kompletní výsledky přikládám zde:

https://online.atletika.cz/vysledky/44608/

 

Všem děvčatům moc děkuji za jejich samostatnost, odhodlání, bojovného ducha, ale také za pomoc s mladšími, a ještě nezkušenými dívenkami, pro které to byly první větší závody vůbec. Jsme skvělý tým a věřím, že když budeme pravidelně trénovat, tak si každá z vás bude v dalších kolech vylepšovat své osobní rekordy a příště těch bodů vybojujeme ještě víc a první místo si udržíme!!

Těším se na vás na dalších závodech..

Jana K.

 

11.06. 2020, 12:45


Copyright © Cibasport.cz 2011