Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Odstartovaly se soutěže družstev!

V sobotu 6.6. jsme zahájily soutěž družstev starších žákyň ve Znojmě. Holky si nevedly vůbec špatně, a i když jsme byly oslabené skrz neúčast několika důležitých závodnic, tak jsme v 1. kole vybojovaly 5. místo. Děvčata se semkla a bojovala až do posledního dechu. Věřím, že se v dalších kolech sejdeme v plném počtu a pořadí ještě zvrátíme. Každopádně je důležité, abychom udržely pozici, jelikož právě pět nejlepších týmů postoupí do semifinále družstev na Mistrovství Moravy a Slezska.

  1. TJ Lokomotiva Břeclav (126,5 b)
  2. AK Olymp Brno (109 b)
  3. ASK Blansko (94 b)
  4. AC Moravská Slavia Brno (74 b)
  5. JAC Brno (60 b)

Za sebou jsme nechaly: Kyjov, Čejkovice, Hodonín, Znojmo, Vyškov a Speed Brno.

Nejstabilnější závodnicí je opět Terka Láchová, která teprve přešla z mladších žákyň do starších, a přesto se stala naší nejlépe bodovanou závodnicí a vyhrála obě své disciplíny. Terka získala celkem 22 bodů, které nasbírala v oštěpu za 35,44 m a v kouli za 10,69 m. S 12 body pomohla týmu hostující Viky Křížová z Rosic, která se zařadila mezi klíčové závodnice a na překážkách a výšce získala po šesti bodech. Tato závodnice umí i dálku a těšíme se na její další disciplíny, ve kterých nás jistě mile překvapí. Zuzka Machů vybojovala na její trati 800 m osobní rekord (2:38,22) a pro tým to znamenalo zisk 8 bodů, moc gratulujeme! 8 bodů vybojovala i Terka Myšková, která je již tradičně naší klíčovou závodnicí, a i přes delší výpadek v tréninku nenechala tým ve štychu a zabojovala ve skoku dalekém a v kouli. V obou případech se probojovala do finále a nasbírala cenné body. Další bodující je Eliška Neužilová, také velká a mladá bojovnice, která získala na 100 m překážek 4 body a ve výšce 3. Poslední 3 body jsme získaly ve štafetě 4x300 m ve složení Bryšová, Machů, Nepevná a Kružíková.

Tímto celému družstvu děvčat moc děkuji, za jejich zapálení, snahu a bojovnost, kterou jistě využijí i ve svém budoucím životě, protože jak se říká: Co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš! 

Jsem na vás moc hrdá a bojujeme dál!! Již tuto sobotu 13.6. nás čeká 2. kolo soutěže družstev ve Vyškově.

Celkové výsledky naleznete zde:

https://online.atletika.cz/vysledky/44605/

 

Jana K.

 

 

 

10.06. 2020, 12:24


Copyright © Cibasport.cz 2011