Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mistrovství Moravy a Slezska patřilo Ondráčkovi.

Po třídenním maratonu v ostravské hale skončilo Mistrovství Moravy a Slezska i pro kategorii dorostu, juniorů a dospělých.

Dnes na sprinterské rovince a oválu kraloval Jenda Ondráček. I když po nepovedeném startu v rozběhu na 60m musel vše dohánět ze zadních, tak nakonec dokázal doběhnout na 2.mstě v čase 7,20s a zajistil si tak postup do finálové osmičky. Tam Jenda přdvedl výrazně povedenější start a zasloužil si tak nový osobní rekord 7,12s a jen pár tisícin jej dělilo od vítězství. O to si řekl na závěr programu na trati 200m. Již od startu bylo vidět, že Jenda má formu a po perfektním seběhu zatáčky již nepustil nikoho před sebe a zvtězil vynikajícím časem 22,28s!

Stříbrnou medaili vyběhl na trati 1500m v novém halovém osobním rekordu Kuba Urbánek. Kuba se po startu zařadil do vedoucí skupiny, aby následně šel na čelo závodního pole. Avšak ve finiši již neměl tolik rychlosti jako jeho soupeř a tak se Kuba musel spokojit s 2. místem.

Radost nám dělali kluci sprinteři, když všichni do jednoho dnes běželi své nové osobní rekordy na 60m. O Jendovi jsem se již zmínil výš a tak dalšími v pořadí byli: Stěpán Prokeš 7,40s, Vojta Smutný 7,46s, ten přidal i kvalitních 200m v čase 23,34s, dál Seba Raus 7,53s, Honza Čertek 7,65s, Filip Žitný 7,74s a Kuba Růžička 7,79s. Své nejlepší letošní výkony zvládly zaběhnout i divky Domča Miková 8,24s a Adéla Neužilová 8,26s. Terka Slavíčková dnes zvládla stabilních 8,27s a stále lepšící se Natálka Skácelová si vylepšila osobák o 18setin na hodnotu 8,58s.   

Kvalitní překážky předvedli naši dorostenci, když nové osobní maximum Honzy Čertka má nyní hodnotu 8,66s a Filip Žitný zaostal za svým maximem o pouhé 3 setiny, jen díky nepovedenému náběhu na první překážku.

Nové maxmimum 2:28,97 zvládl na osmistovce Lukáš Bambuch, ikdyž začátek závodu značně "přepálil".

Výškařům se dnes moc nedařilo a tak snad jen 169cm Matěje Sabely, našeho vrhače, stojí za zmínku. 

Ve vrhu koulí dopadla nejlépe Adéla Ryndová, když poslala své načíní do vzdálenosti 9,25m a skončila na 10. místě. Pouhých pár centimentrů za svým rekordem zaostala Terka Slavíčková a skončila 11. Za ní se s výkony 8,84m a 8,55m seřadili Barča Zahradníková a Viki Blažková.

Trojskokanky bojovaly s technikou, ale i tak výkon 10,41m Dominiky Slačákové a 9,43m Natálky Skácelové stojí za zmínku. Domča navíc přidala velmi kvalitních 525cm ve skoku dalekém. V trojskoku juniorek bojovala Adéla Neužilová s bolestí pravé nohy, a tak jsme se rozhodli na tuto nohu obout místo tretry tenisku. I tak Adélka zdolala slušných 11,08m. Petra Fritschová mezi ženami doplachtila na zančku 10metrů rovných. Nejvíce se v trojskoku však dařilo Štěpánovi Prokešovi, který si vytvořil halový osobní rekord a jen 4cm zaostal za svým absolutním maximem. Jeho hodnota nyní činí 12,84m.

JP

Kompletní výsledky zde...

 

 

02.02. 2020, 18:40


Copyright © Cibasport.cz 2011