Mistrovství Jihomoravského kraje žactva

V pátek 17.1. se z ostravské haly, kde proběhlo Mistrovství jihomoravského kraje, vrátili naši mladší a starší žáci s dvanácti medailemi!

Zlato a stříbro přivezl zpět do Brna David Kovář, který předvádí výbornou formu nad překážkami a jeho nový osobní rekord 8,50s znamenal vítězství v tomto závodě. Stříbro pak přidal na trati 150m za nový osobní rekord 17,83s. Jednu zlatou a jednu bronzovovou medaili vyběhl na sprinterských distancích, 300m resp. 60m, Marek Jež, když třístovku ovlávdl suveréním časem 37,99s a šedesátimetrovou trať proběhl ve finále za 7,81s (v rozběhu 7,75s). Překážkové medaile posbíralo naše mladší žactvo, když Petr Trungel běžel v novém osobním maximu 11,12s a doběhl 2. a stejné umístění vybojovala Kačka Gottvaldová, která běžela také ve svém novém osobním maximu 10,78s. Kačka navíc přidala 3. místo na trati 300m výkonem 49,72s.  Bronzovou příčku, teprve na svých druhých závodech v kariéře, hned vyskákal ve skoku vysokém Filip Pavlíček za výkon 155cm. Stejnou příčku ve stejném sektoru, tedy výškařském, si vybojovala výkonem 133cm, naše talentovaná Jitka Nečasová. Zlato a stříbro si na krk pověsila Terka Myšková, naše stálice si je zasloužila za 10,78m ve vrhu koulí a za 4,88m ve skoku dalekém.Poslední stříbrnou medaili si na krk pověsila štafeta starších žáků a žákyň David Kovář, Marek Jež, Helča Bryšová a Terka Myšková.

Za zmínku určitě výkony a závodní nasazení naší nejmaldší účastnice Natálky Skálové (teprve ročník 2009), která překonala ve skoku dalekém o 5 centimetrů hranici 4 metrů. Teprve ročník 2008 Nicol Krobauerová předváděla ve sprintu na 60m a 150m a ve skou dalekém krásné výkony, které se s dalšími závody budou rychle lepšit. Adam Slavíček, také ročník 2008, potvrdil svou sprinterskou formu a čas na 60m stlačil o jednu setinu pod hranici 9s. Rozhodně musím zmínit první žákovské překážky Honzy Bílka, který je s přehledem zvládl na 3 kroky a doběhl těsně pod stupni vítězů. Do finále na 60m hladkých se podíval i Bolek Kočí.

K vidění byla celá spousta krásných výkonů a soubojů na dráze i v poli. A tak se na všechny můžete podívat zde...