Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Sobota v Ostravě

V sobotu proběhl v Ostravě Otevřený přebor Moravskoslezského kraje a tak naši atleti vyrazili otestovat formu.

Dva nové osobní rekordy s velmi kvalitními časy má na svědomí Jenda Ondráček, když už v rozběhu na 60m dokázal týden starý osobní rekord vyrovnat a ve finále jej stlačil ještě o 4 setinky dolů na čas 7,18s. Na trati 200m, na konci dne, dokázal zaběhnout kvalitní čas 22,67s a těším se, až si Jenda vyběhá specifické halové zatáčky, kam až tento čas dokáže stlačit.

O účast na MČR dorostenek si řekly naše vytrvalkyně Marta Klobásková a Kristýnka Ježková, když trať dlouhou 3000m zvládla Marta za 10:52.83 a Kikča za 11:42,36.

Dva osobní rekordy předvedl Honza Čertek, když na trati 60m zaběhl 7,76s a na stejné distanci s překážkami zvládl kvalitních 8,74s. Nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 9,15m zvládla v koulařském sektoru Adéla Ryndová. Vojta Smutný zvládl 60m a 200m ve svých standartech a tak šedesátku proběhl za 7,55s a dvoustovku za 23,79s. Ve výškařském sektoru se nám dnes moc nedařilo, Kristína Bošková se prala s technikou i rozěbhem a tak s výkonem 169cm není vůbec spokojená, nicméně věřím, že to byl jen jednorázový výpadek a na příštích závodech se Kika vrátí tam kam patří. Kuba Růžička se nyní pere s novou technikou a tak náplastí za nepříliš lichotivý výkon mu může být nový osobní rekord na 60m - 7,88s. Matěj Sabela si odskočil z koule (dnes 11,27m) právě do sektoru skoku vysokého a překonal 168cm. Filip Žitný opět stáhl par setinek ze svého osobáčku na šedesátce - 7,94s a dvoustovku zvládl za slušných 25,28s. Domča Miková po půl roce zaklela do bloků a na šedesátce jsme viděli technicky povedený závod. I když s časem nejsme úplně spokojeni, tak na tomto základu se už dá začít stavět lepší výkon. Terka Slavíčková neměla svůj den a tak na nejkratším sprintu předvedla jen 8,34s a dvoustovku probíhala první dráhou a bylo vidět jak úzké halové zatáčky sráží Terčinu rychlost. Zato Zuzka Drápalová si oproti minulému týdnu výrazně vylepšila výkon na šedesátce, když dnes zvládla slušných 8,27s a přidala 515cm ve skoku dalekém a jen malé přešlapy ji dělili od nového osobního rekordu. Na trať 800m se po měnším běžeckém výpadku postavil Lukáš Vítek a zvládl ji za 2:26,68. Na poloviční distanci se představila Adéla Pohlová, ale přepálila první kolo, a tak v kole druhém už to byl spíše boj s vlastní vůlí.

Příští týden čeká dorostence, juniory a dospělé závod v olomouckém tunelu a první neděli v únoru Mistrovství Moravy a Slezska v ostravské hale. Takže vzhůru do bojů a do tréninku, ať se nové osobáky jen hrnou.

JP

kompletní výsledky zde...

11.01. 2020, 18:01


Copyright © Cibasport.cz 2011