Stříbrná Vánoční hala v Ostravě pro starší žactvo.

Každoroční vánoční mítink v ostravské hale byl rozloučením se žákovskou kategorií pro ročníky 2004 a našim barvám přinesl tři stříbrné medaile, jednu brnozovou, jednu medaili-nemedaili a spoustu nových osobních rekordů.

První medaili si na krk pověsil David Kovář, když na trati 60m s pěti překážkami doběhl druhý v kvailtním čase, na začátek sezóny, 8,91s a měl by být opět adeptem na kvalitní umístění na MČR. Navíc přidal na trati 150m skvělý výkon a nový osobí rekord 18,03s.

Dvě medaile stříbrnou a bronzovou vybojovala Terezea Slavíčková na tratích 60m (8,22s) resp. 150m(19,89s).

Třetí stříbrnou medaili vyskákala v dálkářském sektoru Terka Myšková, která se sice prala s rozběhem a nechala nás po dvou přešlapech trošku "vycukat", ale třetím pokusem si zajistila účast ve finálové osmičce a následně překonala hned 2x pětimetrovou hranici.

Poslední medaili-nemedaili vyběhla štafeta na 4x200m ve složen Žitný, Vítek, Růžička, Kovář. Kluci skončili druzí, nicméně složení štafety se skládalo z oddílu JAC Brno i BYAC Brno a tak jsem nemohli být zařazeni do oficiálního pořadí.

Dvě umístění do osmého místa si zajistil Filip žitný, který překážky zvládl za kvalitních 9,48s a třístovku proběhl za 40,18s. Obrovské překvapení si pro nás nachystala Sára Fojtíková, která ve svém rozběhu na 60m překážek jasně zvítězila a vylepšila si osobní rekord o více jak 1 vteřinu na hodnotu 9,46s a zasloužila si postup do finále kde doběhla 8. Další výrazné vylepšení osobního maxima zaznamenal Lukáš Vítek na trati 800m, když proběhl cílem v čase 2:21,02. Objev letošní sezóny Natálka Skácelová předvedla osobní rekordy na šedesátce, 8.76s i na stopadesátce, 21,60s. Hned 3 osobáčky si zaběhla i Andělka Zahradníková, když na 60m zvládla 8,93s, na 150m 22.09 a na překážkách 10,81s. Helča Bryšová předvedla velmi kvalitní šedesátku, když cílem proběhla v čase 8,64s a stopadesátku zvládla za 21,96s. Oba dva výkony jsou pro Helču novými osobáky. Pak se ještě představila v dálce a ikdyž předváděla dlouhé skoky, tak velké nedošlapy bránily kvalitnímu výsledku. Helča zapsala nejvíce 450cm. Dvě devátá místa, v dálce a ve výšce, vyskákal Kuba Růžička za výkony 522cm resp. 156cm. Na stratu dnešních závodů se představili i dva nadějní nováčci našeho oddílu, kteří absolvovali sprinterské distance. A byli to Nikolas Tesař, který běžel 60m a 150m a Lukáš Navrátil, který startoval na 60m a 300m a věřím, že výkony obou půjdou závod od závodu nahoru.

Všem gratuluji k dosaženým výkonům a těším se na ostrý start halové atletické sezóny, který bude hned na začátku ledna! Proto je zapotřebí nyní nepolevit v načaté tréninkové práci a zodpovědně se připravit, abychom spolu mohli slavit spoustu dalších medailí a novýh osobních rekordů!