Mikulášský běh v Okrouhlé přinesl našim běžcům bohatou nadílku

V neděli 30. 11. se za velmi mrazivého, ale přesto slunečného počasí konal již 2. běh Brněnského běžeckého poháru (BBP) v nedaleké Okrouhlé. Startovalo zde našich patnáct závodníků, kteří se mezi kvalitní konkurencí opět neztratili.

Jakub Urbánek obhájil prvenství v dorostencích a 4,6 km zvládl za skvělých 17:15. Na stejné vzdálenosti se postavila na trať i naše dorostenky. Marta Klobásková si časem 21:15 vybojovala krásné 3. místo. Hned za ní doběhla Kristýnka Ježková, která trať zvládla v čase 21:34. Mezi ženy se na start postavila i naše trenérka Šárka Klaclová, která doběhla mezi ženami na skvělém 7. místě v čase 22:30. 13. v dorostencích doběhl Lukáš Bambuch časem 21:29. Tuto trať si po své distanci na 1 800 m zaběhl i náš žák Šimon Lopour a zvládl ji za 20:49 (skvělé 11. místo v dorostencích).

Ve starších žácích se představil v tomto běžeckém seriálu poprvé Šimon Lopour, který vybojoval na 1 800 m 2. místo časem 6:40. Matyáš Urbánek tuto trať zvládl za 8:03 a je z toho 9. místo. Tomáš Kratochvíl skončil na 12. místě za čas 8:38.

Ve starších žákyních nás reprezentovala Evča Kratochvílová, která vybojovala 6. místo a čas 8:15.

Mladší žák Jakub Nečas zvládl trať 900 m za 4:03 a je z toho 16. místo. Jitka Nečasová na stejné trati získala v nabitém startovním poli 9. místo a čas 3:47.

V přípravkách starších hochů jsme na trati 400 m viděli Matouše Lopoura, který doběhl na 13. místě (1:46). Mezi dívkami se představila Beáta Černá, která skončila na 15. místě (1:47) a hned za ní na 17. místě doběhla Kája Kubátová (1:55).

Mezi přípravkou mladších hochů jsme měli jen jednoho zástupce Štěpána Kubáta, který velmi statečně zvládl 200 m vzdálenost náročného terénu a doběhl na 18. místě (1:00).

Kompletní výsledky naleznete zde:

Fotogalerie zde:

Všechny účastníky moc chválíme, že se postavili na start. Ostříleným běžcům gratulujeme k úspěchům a mlaďochům ke skvělým zkušenostem, které závoděním získávají.

Již 3. díl Vranovský žleb se poběží v sobotu 14. 12. ve Vranově u Brna. Těšíme se opět na hojnou účast.

Pro ty, co chtějí potrénovat a zazávodit si i příští víkend, tak je možnost na pěkném Vánočním běhu Rudolfa Těsnohlídka 7. 12. v Bílovicích nad Svitavou.