Dorostenci Ježková a Urbánek zahájili seriál BBP medailově!

Den boje za svobodu a demokracii, byl zároveň dnem 1. závodu Brněnského běžeckého poháru 2019/2020, který se uskutečnil v Jehnicích.  Slunečné počasí vylákalo ne jednoho běžce, a tak se závodu zúčastnilo přes 1 200 závodníků. O medailová umístění se postarali naši dva dorostenci. Za JAC Brno si na trati dlouhé 6 400 m doběhla pro stříbrnou medaili Kristýnka Ježková, která předvedla výborný výkon a za vítěznou Barborou Svobodovou z VSK UNI Brno zaostala pouhých 5 sekund. Na stejné trati doběhla na 7. místě Daniela Kulheimová, která může být se svým výkonem taktéž moc spokojená. Mezi dorostenci si na stejné trati doběhl pro suverénní vítězství Jakub Urbánek za BYAC Brno, který „prohnal“ i závodníky juniorské kategorie. V první desítce figurovali i další naši závodníci. Mezi nimi Jitka Nečasová, která v závěrečném souboji vybojovala 6. místo. Dále na 10. místě Eva Kratochvílová v kategorii starších žákyň a na stejné příčce pak v kategorii mladších žáků Michal Soják.
Všem závodníků moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících závodech.
Další závody BBP se uskuteční 30. 11. v Okrouhlé.