Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Roční běžecký seriál „Z lavic do lesa“ odstartoval v Líšni

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 se v líšeňské Rokli rozběhl již 4. ročník 4dílného běžeckého seriálu Z lavic do lesa.  První díl proběhl za slunného a teplého počasí, které bylo pro mladé sportovce objednáno na míru. V úžasném parku v Líšni soutěžili v přespolním běhu žáci základních škol a víceletých gymnázií. Závodu se zúčastnilo téměř 300 dětí, které reprezentovaly jedenáct škol z Brna.

Žáci soutěžili mezi jednotlivci a první tři nejrychlejší v každé kategorii získali poháry a diplomy. Zástupci svých škol také sbírají body z jednotlivých závodů, které se sčítají a v souboji škol se rozhodne na jaře při čtvrtém dílu závodu 16. 4. 2020 v Žabovřeskách, kde se vyhlásí tři nejlepší školy v Brně.

Závod v Líšni velmi kladně podpořil pan starosta Mgr. Břetislav Štefan, který nad tímto závodem převzal záštitu. Osobně přišel podpořit mladé nadějné sportovce, kteří z jeho rukou převzali ceny. Touto cestou mu moc děkujeme a vážíme si, že podporuje sport v této městské části.

První stupeň, tedy žáci 3. až 5. tříd běželi dva okruhy celkově vzdálené 1 km. Druhý stupeň zvládl o okruh navíc. Na trati 1 500 m se bojovalo ve dvou kategoriích, 6. + 7. tříd a 8. + 9. tříd i víceletých gymnázií.

Celkové výsledky ze závodu naleznete na našem webu z lavic do lesa nebo zde: 

http://championchip.cz/akce/2019092610http://championchip.cz/akce/2019092610

Závod pravidelně pořádá naše agentura Čiba sport, která se již neskutečných třicet let věnuje rozvoji sportu u dětí a klade si za cíl, vytvořit u dětí kladný vztah ke sportu v přírodě, což napovídá i název projektu „Z lavic do lesa“.

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se zapojili do ročního seriálu Z lavic do lesa a těšíme se velmi brzy na startu 2. dílu v Bystrci, který proběhne již 17. 10. 2019.

  

Mgr. Jana Kouřilová,

ředitelka závodu

 

02.10. 2019, 21:37


Copyright © Cibasport.cz 2011