MČR z pohledu našich atletů.

Od pátku probíhalo v Kolíně Mistrovství české republiky žáků a žákyň a z našeho oddílu odjelo na vrchol individální sezóny 5 atletů.

Nejblíže postupu do finále byla Zuzka Drápalová ve skoku dalekém, když v B skupině doskočila do vzdálenosti 505cm a od postupu do vytouženého finále jí chyběly pouze 4 centimetry. David Kovář, teprve jako ročník 2005, se postavil na start 100m překážek a v rozběhu zvládl 14.49s, doběhl třetí a postoupil tak do semifinálového běhu. V něm se mu už tak nedařilo a brány finále mu zůstaly zavřené. David nastoupil ještě do velmi nabité kvalifikace oštěpařů, kde zvládl poslat 600g načiní do vzdálenosti 41,26m a od finále jej dělilo něco přes 3 metry. Posledním indiviálním startem byl Marek Jež, také ročník 2005, na trati 300m. Nnicméně už od prvních kroků bylo vidět že nohy Markovi neběží tak jak by jsme všichni chtěli a čas 39,98s stačil až na celkové 20. místo. Do soutěže chtěla ještě promluvit štafeta na 4x60m ve složení Růžička, Žitný, Jež, Kovář, avšak problém hned na první předávce klukům málem vystavil stopku. Nicméně předat se zvládlo, ale s obrovskou ztrátou se nedalo už nic udělat.

Letní sezóna pro starší žactvo je za námi a nyní nezbývá nic jiného, než se zaměřit na přípravu na sezónu halovou. Potenciál máme veliký, jelikož ročníky 2005 letos vystrčily růžky a daly o sobě vědět. Nicméně atletika je sport o maximálních výkonech a maximálních výkonů nelze dosáhnout bez maximálního přístupu k tréninku, samozřejmně ve vztahu k věku a vývoje dětí a mládeže. A tak jak skvěle jsme rozjeli sezónu na jaře, tak bohužel konec už tak zajímavý nebyl a očekávané gradování výkonnosti se nekonalo. Proto do dalšího tréninkového a závodního období přeji všem hodně píle a motivace, aby ta další sezóna byla podle vašich i našich představ.