Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Z MMaS družstev starších žákyň jsme si přivezly šťastnou sedmičku

Dnes 15. 9. se konalo Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žáků v Uherském Hradišti. Na toto mistrovství jsme se nominovaly z krajského finále z prvního místa a proto jsme také pomýšlely i na postup na MČR. Konkurence obzvláště severních krajů byla ale nad naše síly. Toto přání se nám sice nepodařilo, přesto jsme si odvezly výborné osobní výkony a sportovní zážitky. Děvčata bojovala za tým až do poslední chvíle. Sezónu družstev starších žákyň jsme ukončily krásným 7. místem.

O nejvíce bodů se dnes postarala Verča Jakusidisová, která velmi spolehlivě získala 25 bodů. Za první místo na 150 m brala za velmi kvalitní čas 19,19 s 11 bodů. Dalších 7 bodů nasbírala ve výšce za výkon 1,57 m a 7 bodů v dálce za 5,12 m.

Druhou nejvíce bodovanou je Zuzka Drápalová, která vybojovala dnes 16 bodů. V dálce se proskákala až ke třetímu místu a za výkon 5,15 m brala pro tým 8 bodů. V nejkratším sprintu na 60 m se probojovala do finále A, kde skončila na pátém místě a za čas 8,35 s získala 6 bodů. Poslední dva body urvala na 150 m časem 20,43 s.

Kristýnka Ježková i přes zablokovaný krk odběhla 1 500 m a prokázala svoji bojovnost a soudržnost k týmu. Získala 5 bodů časem 5:27,90.

Terka Slavíčková je také tradiční bodovanou závodnicí. Dnes se postavila na trať 60 m, kde se probojovala do finále B a za čas 8,44 s získala 1 bod, který ale doplnila 3 body z 300 m a čas 45,23 s.

Terka Myšková urvala 1 bod v kouli a Danča Kulheimová na 1 500 m.

Poslední 4 body získala štafeta 4x300 m ve složení: Helča Bryšová, Kristýnka Ježková, Natálka Skácelová a Terka Slavíčková.

 

Kompletní výsledky zde:

https://online.atletika.cz/vysledky/40548

 

Každopádně i zbývající členové týmu mají zásluhu na tomto umístění, i když zrovna dnes nebodovaly, zaslouží si velkou pochvalu za celou sezónu.

Viki Blažková, Toňa Bočková, Evča Kratochvílová, Anička Kubíčková, Markétka Kulheimová, Valča Mannová, Evča Rajská, Domča Salčáková, Barča Zahradníková a všechny další, které se během sezóny účastnily závodů družstev.

Všem moc děkuji a těším se na další sportovní výkony plné emocí.

 

Jana K.

 

15.09. 2019, 23:32


Copyright © Cibasport.cz 2011