Starší žákyně jsou Mistryně Jihomoravského kraje pro rok 2019!

V soboru 15.6. se uskutečnilo ve velmi horkém Hodonínu III. kolo družstev starších žákyň.

Holky bojovaly jako lvice, získaly pro náš tým první příčku a staly se Mistryněmi Jihomoravského kraje za zisk 213 b.

Ze základní části postupují tři družstva s nejvíce body. S námi do dalších bojů pojede Břeclav, která dnes za námi zaostala jen o pár bodů (185,5 b) a třetí skončila Moravská Slavia Brno (88 b).

Dnes byly na 3. kole klíčové závodnice:

Nejvíce bodů získala Klára Klementová, které se dnes opravdu dařilo. Ve výšce si vytvořila nový osobní rekord 165 cm!! Moc gratulujeme!! Na pokusy jí porazila její hostující klubová kolegyně, takže Klárka brala druhé místo a 9 bodů. K tomu získala dvě prvenství na překážkách. 100 m př. zaběhla za kvalitních 15,54 s a 200 m př. za 31,70 s. Celkově se Klára postarala o 31 bodů.

Další nejproduktivnější závodnicí byla Terka Myšková, která zabojovala v dálce a atakovala posledním skokem ve finále 5,00 m hranici, což je před Olympiádou mládeže skvělý progres. Vyhrála také kouli (9,72 m) a ve výšce zvládla 140 cm, kde se dělila o 10. místo. Celkově se postarala o 22,50 bodů.

Hostující z Blanska Verča Jakusidisová získala celkově 22 bodů. Ve skoku vysokém vyhrála za výkon 165 cm zvládnutý za méně pokusů před naší Klárkou, takže jsme obsadily obě první místa. 150 m vyhrála a za čas 18,85 s brala 11 bodů. Verča byla také finišmankou třístovkové štafety (4x300 m), kterou dívky JAC BRNO A, i díky závěru Verči vyhrály a všichni společně se zasloužily o 11 bodů.

Zuzka Drápalová skrz naraženou patu z tréninku musela vynechat skok daleký a věnovat se jen sprintům, které se jí ale parádně vydařily. Vyhrála nejkratší sprint na 60 m v osobním rekordu za 8, 13 s za který získala ještě k tomu 11 velmi důležitých bodů. Na 150 m byla druhá hned za naší Verčou a opět s osobákem, ten má nyní hodnotu 19,38 s. Moc gratuluji Zuzce, která týmu pomohla 20 body.

Zástupkyně technických disciplín hodů a vrhů, Toňa Bočková se zasadila o 18 bodů. Oštěp dostala do vzdálenosti 26,39 m což dostalo hodnotu jejího nového osobního rekordu a stačilo to na čtvrté místo a 7 bodů. Ve vrhu koulí získala třetí příčku a tedy 8 bodů za výkon 08,92 m. Disk je pro Toňu nejméně natrénovanou disciplínou, a proto osmé místo a 3 body je za výkon 17, 98 m, velmi pěkné umístění.

Terka Slavíčková si také vylepšila osobní maximum na 60 m, které má nyní hodnotu 8,16 s (3. místo = 8 bodů) a vylepšila ho i na 150 m na čas 19,50 s (3. místo a 8 bodů). Celkově Terka přispěla týmu 16 body, ale také si doběhla se štafetou A 4x300 m pro vítězství. Každopádně moc gratulujeme k osobáčkům.

Dnes se na překážkách velmi dařilo Sáře Fojtíkové, která 100 m př. odběhla celé na tři kroky a promítlo se to i v čase 16,27 s, který byl bohužel s větrem +2,5 m/s. Ale družstvu pomohla třetím místem k 8 body. Na delších překážkách 200 m dlouhých vyhrála svůj rozběh a za čas 36,27 s brala za šesté místo 4 body. Celkově Sára vyběhla na překážkách 12 bodů, ale zasloužila se i o body ze štafety B na 4x300 m, která získala 2 body.

Kristýnka Ježková dnes běžela sólo závod na 1500 m, který zvládla skvěle a získala pro družstvo 11 bodů za první místo v čase 5:18,33 s. Také běžela štafetu A 4x300 m, kterou zvládla na výbornou.

Přes deset bodů a přesně 10,5 bodů vybojovala Evča Rajská, která si udělala osobák ve výšce 150 cm.  Evka obsadila páté dělené místo (5,5 bodů). V kouli si udělala další osobák 8,72 m a brala 5 bodů za šesté místo.

Dalšími bodujícími jsou:

Viki Blažková (9 b), ségry Zahradníkovi Anděla (9 b + štafeta A) a Barča (7 b), Evča Kratochvílová (6 b + štafeta B), Helča Bryšová (4 b), Anička Kubíčková (2 b + štafeta B), Valča Mannová (1 b) a Áďa Piňosová (1 b).

Kompletní výsledky naleznete zde:

Všem děvčatům moc děkuji za skvělou reprezentaci klubu, gratuluji jim k jejich ne jen osobním rekordům, ale i skvělým výkonům, díky kterým získávají zkušenosti a věřím, že příště budeme opět trhat rekordy.

Dnes jsme vyhrály a máme všichni radost, že postupujeme z první pozice. Chci se s vámi podělit o vítězství, které jsem u děvčat objevila před startem štafet já. Naše holky totiž dnes běžely štafety za všechny děti všech barev pletí, které nemají takové štěstí jako my a běhat nemohou.. z důvodu nemoci, zranění či hendikepu. Jsem na děvčata nesmírně hrdá a jsem přesvědčená, že i o tomhle je sport a je to jeho důležitou součástí. Dnes jsme si všechny připomněly, jaké máme štěstí v životě, že žádné omezení nemáme a nezapomínejme na to, že jedinou stopku v našich cílech si můžeme dát jen my sami.

Přeji vám krásné a doufám, že i sportovně naladěné léto, ať se v září společně popereme o co nejlepší umístění na Mistrovství Moravy a Slezska. Naším cílem bude samozřejmě postup na Mistrovství ČR družstev starších žákyň.