Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žákyně uhájily 1. místo na II. kole družstev a postupují do krajského finále!!!

Ve čtvrtek 13.6. se konalo 2. kolo družstev mladšího žactva v Brně na Moravské Slavii. Ve velmi důležitém závodě, kde se rozhodovalo o postupu na zářijové krajské kolo, byla konkurence nabitá. Všechny oddíly se snažily o co nejlepší výkony.  Naše družstvo dívek se dostavilo s drobnými omluvenkami, ale všichni přítomní se postavily k závodu velmi odhodlaně a zodpovědně, aby pro tým nasbíraly, co nejvíce bodů.

A POVEDLO SE!! Když družstvo stojí při sobě, zabere za jeden provaz, výsledek se musí dostavit.

Děvčat postupují z prvního místa základní části na krajské finále, které se uskuteční 26. září v nedalekém Blansku.

Děvčata JAC BRNO získala 131,50 bodů před Olympem Brno (126 bodů), Blanskem (85 bodů), Univerzitou Brno (63,50 bodů) a Moravskou Slávií Brno (55 bodů). Všech těchto pět klubů postupuje na krajské finále v září. Nepostupující družstva jsou: Kuřim, Speed Brno a JAC BRNO B.

Mezi klíčové závodnice v tomto kole patřila:

Terka Láchová se stabilně postarala o nejvíce získaných bodů a to celkově 28 b. Nejvíce a zároveň maximum 11 bodů získala ve vrhu koulí, kterou vyhrála výkonem 10,16 m. V dálce vybojovala 7 bodů za velmi kvalitní výkon 4,72 m. V kriketu se trochu smolně dělila o první místo za totožně naměřený, ale velmi dobrý výkon 51,26 m.

Další velmi důležitou závodnicí byla po dlouhé tréninkové pauze skrz zlomenou ruku Eliška Neužilová, která pomohla týmu se ziskem 15 b. Elišce se velmi dařilo, jelikož si vylepšila hned dva osobní rekordy ze tří disciplín. Zadařilo se ve výšce, kde má Eliščin nový osobák hodnotu 145 cm. Zaběhla si osobák i na překážkách o délce 60 m (10,83 s). V dálce předvedla výkon přibližující se jejímu maximu (4,18 m).

Naší sprinterskou jedničkou je tradičně hostující závodnice z Boskovic Viki Křížová, která vybojovala 12 b. Na nejkratším sprintu 60 m s přehledem vyhrála a brala 11 bodů za 8,22 s. Ve skoku dalekém se jí pro změnu moc nedařilo. Výkon 4,36 m stačil až na desáté místo. Viki byla součástí štafety na 4x60 m, tedy přesněji řečeno finišmankou, která pohlídala první pozici a zisk 11 bodů pro družstvo.

12 b také získala Klárka Zapletalová za výkony v kouli, kde skončila na třetí příčce za 8,66 m, sedmé místo z kriketu (31,80 m) a štafetě, kde pomohla družstvu JAC BRNO B, která skončila na čtvrté příčce se ziskem 7 b.

Sofča Smutná získala 11 b za vítězství v běhu na 1500 m, který vyhrála ve skvělém čase 5:45, 32 s. Sofča byla také členkou štafety B.

Zuzka Machů je také naší stabilní posilou a její páté místo v běhu na 1500 m nám zaručilo 6 b. Další 3 body přidala na 60 m př. (11,73 s). Celkově se Zuzka postarala o 9 bodů a byla členkou vítězné štafety A.

Sprinterka Marťa Šamšulová, též hostující závodnice z Boskovic, se postarala o 8 cenných bodů, které vybojovala na 300 m za třetí místo a velmi kvalitní čas 44,02 s, což je Marti osobní rekord! Také jí patří zásluha za první pozici štafety A.

6,5 b vybojovala Kristina Gottvaldová. O další bodové zisky se postaraly Nelča Švábenská (5 b), Jíťa Nečasová (4 b + štafeta B), Kačka Gottvaldová (2 b), Verča Týčová (1 b), Kačka Pavlů (1 b) a Kačka Dohnálková, Magdaléna Letochová (štafeta B).

Každý bod se počítá!!

Na zkušenou si byly zazávodit i děvčata mladších ročníků, které získávaly především cenné zkušenosti a skvělou zprávou je, že se ale vůbec neztratily! Jmenovitě to jsou: Sofča Kleisová, Barča Klementová, Adél Mertová, Áďa Patloková, Lucka Anna Zpěváková a úplně nejmladší Natálka Skálová. Holky si zaslouží velkou gratulaci, že se dokážou a dokonce velmi úspěšně porvat s konkurencí starších závodnic. Máme se na co těšit do dalších závodních let.

 

Výsledky naleznete v odkazu níže:

https://online.atletika.cz/vysledky/40211

 

Za celý tým trenérů děkuji všem závodnicím za skvělou reprezentaci klubu a rodičům za podporu jejich sportujících dětí. Přeji vám krásné prázdniny a těším se opět na závodech v září.

 

​Jana K.

 

 

 

15.06. 2019, 23:37


Copyright © Cibasport.cz 2011