Brněnský běžecký pohár ovládli Šimon Lopour a Jakub Urbánek

Dnes 7. dubna se na Brněnské přehradě uskutečnil poslední díl ze seriálu deseti závodů v přespolním běhu. Tři nejlepší běžci získávali ocenění vždy za aktuální závod, ale zároveň bojovali i o celkové umístění v celé sérii závodů. O toto cenné ocenění usilovali i naši dva borci, Šimon Lopour a Kuba Urbánek, kterým se to nakonec podařilo a zaslouženě celý tento dlouhý seriál vyhráli!!!! Moc jim za tým trenérů gratulujeme. Je to skvělý úspěch a velká motivace pro ostatní i mladší a méně zkušené běžce, že naděje na úspěch stojí před každým a jen záleží, jak se k tomu postaví.

Jakub Urbánek dnes nenašel přemožitele na trati 5 km a časem 20:12 min získal prvenství v kategorii dorostenců. Kuba dokonce na této vzdálenosti ve všech spojených kategoriích doběhl na úžasném druhém místě. Blahopřejeme. Pro nadcházející hlavní sezónu na dráze to jsou skvělé ukazatele, že má Kuba perfektní formu.

Šimon se dnešních závodů nezúčastnil kvůli fotbalovému zápasu, a proto za něj ocenění převzala jeho sestra, která dnes také závodila i se svým bratrem dvojčetem, tak nám asi rostou další šikovní Lopouři.

Závody byly zahájeny v 9 hod ráno žákovskými kategoriemi a provázela je opravdu vlezlá zima umocněná vodou z Brněnské přehrady. O to víc si zaslouží pochvalu naši nadějní, mladí sportovci, že v neděli a v takových podmínkách přišli a běželi.

Žáci: Matyáš Urbánek, Vincent Pospíšil, Daniela a Markéta Kulheimovi

Přípravka: Šimon Dvořák, Karolína Kubátová, Anna a Jakub Stojanovi