Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

V Kohoutovicích běželi žáci „Z lavic do lesa“

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 v Kohoutovicích proběhl za příznivého počasí již třetí ročník přespolního běhu pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Závodu se zúčastnilo přes 300 dětí, které reprezentovaly šestnáct základních škol a dvě gymnázia z Brna.

Závod pořádala naše agentura Čiba sport, která se již neskutečných třicet let věnuje rozvoji sportu u dětí. Tento první díl seriálu se uskutečnil ve spolupráci se ZŠ Pavlovská na jejím hřišti a přilehlém okolí. To je i cílem projektu „Z lavic do lesa“ vytvořit u dětí kladný vztah ke sportu v přírodě.

Žáci soutěžili mezi jednotlivci a první tři nejrychlejší v každé kategorii získali poháry a diplomy. Body z jednotlivých závodů se sčítají a v souboji škol se rozhodne při druhém dílu závodu 16. 4. 2019 v Žabovřeskách, kde se vyhlásí tři nejlepší školy.

Závod v Kohoutovicích velmi kladně podpořil pan starosta Petr Šafařík, který nad tímto závodem převzal záštitu. Osobně přišel podpořit mladé nadějné sportovce, kteří z jeho rukou převzali ceny. Touto cestou mu moc děkujeme a vážíme si, že podporuje sport v této městské části.

Naši atleti se v tomto závodě vůbec neztratili, ba naopak v mnoha případech dokonce zazářili na prvních pozicích.

První stupeň, tedy žáci 3. až 5. tříd běželi jeden okruh dlouhý 1 km. Za zmínku stojí určitě v kategorii 3. tříd první místo, které získala mezi dívkami Kornelie Hofrová. Mezi hochy vybojoval stříbro Jakub Stojan a třetí místo Jakub Kiprý. Všichni tři se připravují v atletické přípravce na ZŠ Laštůvkova. Mezi čtvrťačkami se prosadila na třetím místě Natálie Skálová ze ZŠ Horníkova. Mezi kluky jsme mohli vidět na druhé a třetí příčce Šimon Pecku a Kryštofa Petránka, oba ze ZŠ Laštůvkova. V kategorii 5. tříd získala stříbro Adriana Patloková ze ZŠ Horníkova a mezi hochy se na bronzovou příčku probojoval Michal Soják, již zkušený běžec z předchozích dílů, který reprezentoval ZŠ Laštůvkovu.

Druhý stupeň měl delší trať a to o polovinu. Na 2 km se bojovalo ve dvou kategoriích, 6. + 7. tříd a 8. + 9. tříd i víceletých gymnázií. V mladší kategorii šestých a sedmých tříd a v obrovské konkurenci mezi dívkami vyhrála suveréně Zuzka Machů a mezi hochy Marek Jež, oba trénují na ZŠ Horníkova. Třetí flek vybojoval Ondra Soják ze ZŠ Laštůvkova. V nejstarší kategorii se naši atleti umístili nejlépe na čtvrtých pozicích. Mezi dívkami toto umístění získala Eva Kratochvílová, která trénuje na ZŠ Horníkova a mezi kluky Jakub Kopeček ze ZŠ Laštůvkova.

Těšíme se na startu v Žabinách 16. 4. 2019 a doufáme ve stejně hojnou účast závodníků a lépe i vyšší.