Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

V Kohoutovicích běželi žáci „Z lavic do lesa“

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 v Kohoutovicích proběhl za příznivého počasí již třetí ročník přespolního běhu pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Závodu se zúčastnilo přes 300 dětí, které reprezentovaly šestnáct základních škol a dvě gymnázia z Brna.

Závod pořádala naše agentura Čiba sport, která se již neskutečných třicet let věnuje rozvoji sportu u dětí. Tento první díl seriálu se uskutečnil ve spolupráci se ZŠ Pavlovská na jejím hřišti a přilehlém okolí. To je i cílem projektu „Z lavic do lesa“ vytvořit u dětí kladný vztah ke sportu v přírodě.

Žáci soutěžili mezi jednotlivci a první tři nejrychlejší v každé kategorii získali poháry a diplomy. Body z jednotlivých závodů se sčítají a v souboji škol se rozhodne při druhém dílu závodu 16. 4. 2019 v Žabovřeskách, kde se vyhlásí tři nejlepší školy.

Závod v Kohoutovicích velmi kladně podpořil pan starosta Petr Šafařík, který nad tímto závodem převzal záštitu. Osobně přišel podpořit mladé nadějné sportovce, kteří z jeho rukou převzali ceny. Touto cestou mu moc děkujeme a vážíme si, že podporuje sport v této městské části.

Naši atleti se v tomto závodě vůbec neztratili, ba naopak v mnoha případech dokonce zazářili na prvních pozicích.

První stupeň, tedy žáci 3. až 5. tříd běželi jeden okruh dlouhý 1 km. Za zmínku stojí určitě v kategorii 3. tříd první místo, které získala mezi dívkami Kornelie Hofrová. Mezi hochy vybojoval stříbro Jakub Stojan a třetí místo Jakub Kiprý. Všichni tři se připravují v atletické přípravce na ZŠ Laštůvkova. Mezi čtvrťačkami se prosadila na třetím místě Natálie Skálová ze ZŠ Horníkova. Mezi kluky jsme mohli vidět na druhé a třetí příčce Šimon Pecku a Kryštofa Petránka, oba ze ZŠ Laštůvkova. V kategorii 5. tříd získala stříbro Adriana Patloková ze ZŠ Horníkova a mezi hochy se na bronzovou příčku probojoval Michal Soják, již zkušený běžec z předchozích dílů, který reprezentoval ZŠ Laštůvkovu.

Druhý stupeň měl delší trať a to o polovinu. Na 2 km se bojovalo ve dvou kategoriích, 6. + 7. tříd a 8. + 9. tříd i víceletých gymnázií. V mladší kategorii šestých a sedmých tříd a v obrovské konkurenci mezi dívkami vyhrála suveréně Zuzka Machů a mezi hochy Marek Jež, oba trénují na ZŠ Horníkova. Třetí flek vybojoval Ondra Soják ze ZŠ Laštůvkova. V nejstarší kategorii se naši atleti umístili nejlépe na čtvrtých pozicích. Mezi dívkami toto umístění získala Eva Kratochvílová, která trénuje na ZŠ Horníkova a mezi kluky Jakub Kopeček ze ZŠ Laštůvkova.

Celkové výsledky ze závodu naleznete na webových stránkách: https://zlavic.cibasport.cz.

Odkaz s pozvánkou na druhý díl seriálu naleznete zde nebo na našem webu: http://cibasport.cz/prilohy/hlavni/web%20%C5%A1koly.pdf 

Fotogalerii naleznete zde: https://www.cibasport.cz/fotografie148

Těšíme se na startu v Žabinách 16. 4. 2019 a doufáme ve stejně hojnou účast závodníků a lépe i vyšší.

 

Jana K.

                                                                                                                           

 

06.04. 2019, 12:44


Copyright © Cibasport.cz 2011