Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Bramborové Mistrovství ČR dorostu a juniorů.

Na závěr halové sezóny proběhlo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů a naše výprava si odváží dvě brabmorové umístění a spoustu osobních rekordů.

V trojskoku dorostenek si Adéla Neužilová vylepšila osobní rekord o 35cm, až na hodnotu 11,43m, a skončila na čtvrtém místě stejným výkonem jako měla třetí dorostenka. O pořadí rozhodovaly hodonoty druhých nejlepších pokusů, bohužel v Adélčin neprospěch.

Velké překvapení si pro nás nachystal Jenda Odnráček, když se pokusil v rozběhu na 200m dorostenců vybojovat jediné postupové místo do finále "na čas" a to se mu také podařilo výrazným vylepšením osobáku, až k neuvěřitelné hodnotě 22,59s! Ve finále pak z nevýhodné druhé dráhy doběl 4. kvalitním časem 22,82s.

6. místem a vylepšením osobáčku o 10s na trati 3000m dorostenců se blýsknul Kuba Urbánek, hodnota jeho osobního rekordu je nyní 9:20,00. Za zmínku také stojí to, že Kuba byl nejrychlejší z "prvoročáků" a určitě tak může povýšet na nevyšší příčky.

Juniorka Johana Mičánková vylovila z torjskokanského sektoru výkon 11,69m, díky kterému skončila na 7. místě. 9. místo na dorosteneckých překážkách, tedy první nepostupové do finále, vyběhl Jenda Ondráček, ale vylepšení osobáku na 8,51s je více než dobré. 10. místo v ve skoku vysokém vybojovala Adéla Neužilová výkonem 155cm, 12. místo vyrovnaným osobním rekordem 12,39m si z trojskoku sorostenců odváží Štěpán Prokeš a 22. místo za čas 8,96s na dorosteneckých překážkách bral Honza Čertek. Pro poslední dva jmenované toto bylo první Mistrovství republiky a poprali se s ním více než dobře. 

A bilance Mistrovství ČR? Převládá spokojenost, když dvě 4. místa byla velkým překvapením. Dál si musíme uvědomit, že Jenda, Kuba a Honza jsou teprve "prvoročáci" v kategorii dorostenců a soupeřili s o rok staršími atlety a když si spočítáme, že máme z tohoto mistrovství 5 nových osobních rekordů, tak můžu všem zúčastněným a za všechny trenéry zaslouženě pogratulovat k úspěchům.

JP

 

Výsledky k nahlédnutí zde...

 
24.02. 2019, 15:03


Copyright © Cibasport.cz 2011