Na HMČR jsme vybojovali šest medailových umístění!!

Ostrava hostila o víkendu nejlepší dorostenecké a juniorské naděje na HMČR a rozhodně jsme se v silné konkurenci neztratili.
Výrazně se nám dařilo ve skokanských disciplínách, když výškařský sektor v dívčích kategoriích ovládly naše závodnice a tak v dorostenkách zvítězila  Lucie Sedláčková v novém osobním rekordu 179cm a v juniorkách si poslední halový juniorský titul vyskákala Michaela Hrubá výkonem 188cm. Další medaile jsme vyskákali v trojskokanském sektoru, když mezi dorostenkami obhájila svoje stříbrné tabulkové umístění a získala svoji první medaili z HMČR Johana Mičánková výkonem 11,79m a velká škoda bylo malého přešlapu, který byl hodně daleko za 12m. Mezi juniorkami obsadila 5.místo Ivana Reicheltová za výkon 11,58m a bohužel ne zrovna zdravotně v pořádku nastoupila do sektoru i Petra Fritschová, ale neměla ani jeden platný pokus. Ve vrhu koulí vrhla Eliška Zahradníčková 14,12m a tento výkon bral stříbrnou medaili.

Č

Jako první si z Pokecovy Bandy na krk pověsil medaili Tomáš Mezlík za výkon 13,14m v trojskoku, Tomáš předváděl, velmi vyrovnané výkony v rozmezí 10ti cm a po zásluze vybojoval bronz, Tomáš ještě startoval na překážkách, bohužel od postupu do finále, jej dělily pouze 2 tisícíny!

Hned v zápětí startoval Eliáš Urban ve Finále 400m, po startu bylo jasné, že se poběží velmi rychle, po seběhu se Eliáš snažil zařadit na druhé místo za slávistického čtvrtkaře, bohužel nenašel dost prostoru a dostal se před něj ještě plzeňský závodník, který při každé Eliášově snaze o předběhnutí jej blokoval a při náběhu do cíle jej dokonce paží odstrčil, Eliáš tak doběhl na třetím místě, ještě jsme sice podali proti tomuto chování protest, ale ten byl zamítnut. V tomto finálovém závodě se představil ještě náš další svěřenec Martin Vencbauer, který sobotní rozběh běžel v novém osobním rekordu 51,37s a v nedělním finále doběhl na 5. místě za 52,01s! Důležité je zmínit, že Martin začal s atletikou teprve v listopadu minulého roku!

Na MČR se zúčastnili ještě další atleti ze sprinterské skupiny "Pokecova Banda", na šedesátce dorostenců se představil Franta Faltýnek výkonem 7,46s což znamenalo 22. místo, na stejné distanci u juniorů startoval Martin Reiner, který se po zranění přiblížil na 2 setiny ke svému osobnímu rekordu, a časem 7,34 obsadil konečné 16. místo.  Na strat 3000m se postavil Gabriel Štěpánek, v taktickém závodě, doběhl na 14.místě v čase 9:26,66. Na dvoustovkách se jako první předsatvil dorostenec Luděk Matoušek, který si zaběhl letošní nej čas 23,19s což znamená 12. místo a v kategorii juniorů se představil Filip Zeman a výkonem 23,24s obsadil 14. místo. Na závěr mistrovství se o poslední medaile měli poprat štafety na 4x200m, v kategorii dorostenců, jsme postavili štafetu ve složení Vencbauer-Matoušek-Faltýnek-Urban, která měla medailové ambice, bohužel po 80m po startu Martina začalo bolet zadní stehno a znemožnilo mu pokračovat v závodě. Doufáme, že Martin bude brzo vpořádku, aby se mohl připravit na letní sezónu, kde máme všichni velké ambice, nejen ve štafetách.

Na trati 400m startovala i Leona Marečková, závodnice trénující s Jirkou Ošlejškem z Blanska, které utekl postup do finále o pouhé 3 setiny, když čtvrtku zvládla ve skvělém čase 58,72 a skončila tak celkově na 7. místě.