Družstvo mladších žákyň nakonec zlaté!

Na nedělním Mistrovství Moravy a Slezska ve Znojmě se našim holkám dařilo. Hned od začátku jsme se drželi na medailových pozicích a v závěru soutěže jsme se přetahovali o 1. místo s družstvem z Olomouce. Byla to bitva do posledních sekund a dokonce i pár hodin po skončení závodů. Po doběhu štafet byly naše děvčata dekórovany stříbrem za 2. místo a Olomouc která měla o 5 bodů víc vyhrála zlato. Zdálo se, že tím to končí, ale opak byl pravdou. Po návratu domů jsem byl kontaktován s tím, že se zapomnělo na jeden štafetový běh s naší účastí, což pro nás znamenalo 6 bodů navíc a o jeden méně pro Olomouc. Takže děvčata se nakonec, se ziskem 123 bodů, posunula na 1. místo!!

Nejvíce bodující závodnicí byla v tomto kole sprinterka Terka Slavíčková, která startovala na všech sprinterských tratích. 60m zvládla za 8,69s, 150m za 21,07s a 300m běžela za 45,36s. Celkově nasbírala 22 bodů. O dva body méně nasbírala hostující Pavla Štoudková z Blanska, která zvítězila v běhu na 800m v čase 2:27,67 přidala 8 bodů na 150m za 20,94s a jako tečku, jeden bod v dálce za 4,14m. Klára Klementová přispěla 14 body, které nasbírala ve výšce za 140cm a v běhu na 60m př. za výkon 10,60s. Ve stejných disciplínách získala Patricie Augustinová 13 bodů. Vyhrála skok vysoký (150cm) a přidala 2 body na překážkách za 10,87s. Po devíti bodech přidaly Terka Láchová, Anežka Čechová a Lucka Šarafínová. Naše nejmladší závodnice (ročník 2006) Terka získala 2. místo v hodu míčkem, který poslala do vzdálenosti 47,36m. Anežka, která se primárně věnuje karate, předvedla neskutečné výkony v bězích na 150 a 300m za 21,82s a 46,97s. Lucka výkonem 143cm obsadila 2. místo ve výšce. Terka Myšková získala pro družstvo celkem 6 bodů a to 5 v dálce za 4,31m a 1 v kouli za 7,93m. Poprve se v běhu na 300m představila Sabina Sobotková a hned z toho byla 4 body za 7. místo a výkon 47,97s. Ve vrhu koulí bodovala ještě Stela Holasová, která za výkon 8,45m brala 2 body. Posledních, ale hodně důležitých, 15 bodů posbíraly děvčata ve štafetách 4x60m.

Další členky našeho týmu byly běžkyně Zuzka Dolejší a Kristýna Ježková, které startovaly v běhu na 800m a ve vrhu koulí. Sprinterky Míša Škodová, která běžela 150m, Nikča Kříčková a Kamča Vajnrajchová, obě 150m a 60m a Viki Úšelová startovala na 60m a 60m př. Míša Burianová a Dominika Salčáková závodily v běhu na 60m a ve skoku dalekém. Natálie Pfefferová běžela 150m a házela krikeťákem.

Všem holkám gratulujeme k dosaženým výkonům a těšíme se, až se všichni znovu potkáme, třeba už tuto neděli na námi pořádaném Bystrckém běhu.